Profil

Kapela vznikla v lednu 2012. Zakladateli souboru vedle Libora Mikla byli Radek Jančík (lídr orchestru) a Jiří Slezák, bývalí členové Dechovky mladých ve Zlíně, stejně, jako většina členů souboru. Zpěváci se rekrutují jako sólisté s bohatou praxí, přirozeným valašským přízvukem, žijících v rázovitých obcích Valašska. Sólisty jsou Marie Trčková, Miroslava Chovancová a Honza Esterka.

Repertoár souboru se skládá hlavně z melodií a písniček Libora Mikla na slova a básně autorů jako je např. František Třetina, Jaroslav Hájek a obrozeneckých učitelů z Valašska jako Metoděje Jahna, Josefa Kaluse či Františka Táborského. Orchestr se snaží na základě citlivých instrumentací znovu oživovat valašské lidové písně z okolí Hostýnských, Vsetínských a Vizovických vrchů. V neposlední řadě i netradičními instrumentálními fůzemi jako např. dechovka  a gajdy, cimbál anebo pastýřské píšťaly a trombity.

Hlavní prioritou “ Miklovců“ je vytvoření vlastní hudební „tváře“ pomocí nových melodií tvořených na rytmicko-harmonických základech písní valašského regionu podloženými pravdivými texty, kterým mohou posluchači věřit.

DH Miklovci 2016. Všechna práva vyhrazena